| madalinutza a întrebat:

acum seara am simtit parca o durere de uter.a inceput sa ma doara asa putin acolo jos..si parca ma strangea ceva in burta sau eram balonata nu pot sa explic ce simt. oare ce ar putea fi? daca bine tin minte am mai avut mai demult o asemenea durere dar a fost trecatoare..nu stiti ce ar putea cauza? sau din ce cauza ma doare

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai dat detalii!
Nu şti nici măcar unde/ce anume te doare...

Durerile de burtă/ovare pot fi simptome premenstruale, sau pot apărea în perioada ovulaţie.

Mai pot apărea în cazul unei răceli abdominale, infecţii urinare ( mai rar ), anexite ( răceală la ovare ), diverse afecţiuni patologice ( boli ) ale ovarelor/uterului, etc.

Deci, pot exista MULTE cauze...

Dacă durerea persistă, se intensifică sau apare mai des, atunci este indicat un control medical!

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| GreenSky a răspuns:

Esti in perioada menstruatiei?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Poate trebuie sa apara menstruatia, mergi la medic daca te ingrijoreaza.
Te pup!