| Adi_Chindea_1995 a întrebat:

Am și eu o problemă...
Am 12 ani.și vreau să cresc în înălțime.
Am 1.44 cred și părinți mei au:mama 1, 59 și tata 1, 66.Pot să cresc până la înălțimea de 1, 75?
Și dacă imi puteți face un program de alimentație
(Sunt cam slăbuț). Exercițile de streching ajută?
Fundă!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci o problema din asta la 12 ani. Cresterea la fete se incheie la 18 ani, iar la baieti la 21 ani. Dar exista niste pastile se numesc HGH Support si se iau inainte de culcare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertMoon):

Ti se pare ca numele sau avatarul denota ca e fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobertMoon):

Ups laughing. greseala mea.

| RobertMoon a răspuns (pentru anonim_4396):

Use it laughing

11 răspunsuri:
| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu crești mai mult de 1.62-1.63.
Deși, ai putea sa faci sporturi, cum ar fi baschet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la 20 21 de ani mai ai tot timpul sa cresti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Innotul ajuta extrem de mult la cresterea in inaltime, incearca sa il pratici de acum daca vrei sa cresti mai mult decat parintii tai!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
Pentru o viata sanatoasa evitata excesul de sare, zahar si grasimi, bea minim 2 litri de apa pe zi, mananca fructe si legume, practica un sport cum ar fi de exemplu, voleiul sau inotul, pentru a te dezvolta cat mai corect, dormi minim 8 ore pe noapte sau chiar mai mult pana in 9-10 ore pe noapte, evita drogurile, tigarile, stresul si noptiile albe.
O zi buna.

| Adi_Chindea_1995 explică:

Mulțumesc mult!

| Balazs_Pamela_1992 a răspuns:

După părerea mea fiecare are înălțimea pe care o are, tu ai înălțimea normala vârstei tale si nu ar trebui sa nu fi mulțumit.
Daca dorești un program de alimentație pentru a avea vitamine si cele necesare poți încerca ceva de genul:
Ora 07:00-o felie de pâine prăjită cu unt si o cana de ceai sau cereale cu lapte.
Ora 10:00-un sandwich sau ceva ușor
Ora12:o farfurie de supa si felul doi si daca este puțin desert
Ora:17:00un fruct sau o salata
Ora19:00 ceva ușor ce sa nu fie greu la stomac