| Aki1 a întrebat:

Am o prietena care simte niste usturimi la intrare in vagin...ea are doar 12 ani ...usturimile nu sunt foarte puternice o ustura dupa ce face traba mica tongue ceva timp apoi dispar.ce credeti ca are? Va rog sa nu faceti glume proaste. Multumesc anticipat; D

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Probabil are unul dintre ovare inflamate, o infectie urinare, sau altele, dar asta nu ar trebui sa decidem noi ci medicul, as spune sa mearga la doctorul ei de familie, si daca considera el ca ii intrece capacitatea de a intelege ce se intampla o sa ii dea o trimitere la un ginecolog, care cu siguranta o sa stie ce sa faca! sa nu ii fie frica pentru ca nu va pati nimic!

| Aki1 explică (pentru andreeeeeeeeeeeeeee):

Multumes pentru raspuns... O sa ii spun big grin

| Spartanul07 a răspuns:

Parerea mea e sa mearga la doctor pentru ca ar putea fi mai mmulte cauze... sa nu se sperie nu se va intampla nimc raubig grin

| Georgiana97 a răspuns:

Are cistita spune-i sa se duca la doctor.Asa am patit si eu sh mi-a dat un ceai paraca.In orice caz spune-i sa mearga repede la doctor