| Lupascu23 a întrebat:

am o problema am 1.55 m si 75 de kg, am incercat multe diete dar nu au dat roade. Vreau sa slabesc cam 30 de kg, imi puteti da cateva sfaturi ( cer seriozitate )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aleargă în fiecare zi câte 20-30 de minute, bea multă apă, încearcă să renunți la pâine, la sucuri cu acid, la dulciuri și la masa de seară. Mănâncă multe fructe și legume. Îți poți face diverse salate. Dar alergatul e cel mai sănătos.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| flaviana2000 a răspuns:

Pai ai putea incerca sa alergi cate 20 minute dimineata si 20 minute seara(este foarte eficient alergatul dimineata si seara).Ai putea incerca sa mergi la sala.Sa tii o dieta(sa mananci foarte multe fructe si legume)