| Cathy_1290 a întrebat:

Am o problema.Citeva zile in urma mi-a aparut o bubita alba in partea interioara a buzei de jos. Ce este si ce trebuie sa fac ca sa imi treaca caci ma doare rau.Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ONU_2429 a răspuns:

Fugi la dermatologhappy

daca esti din iasi sau din apropiere si poti ajunge, la spitalul militar o gasesti pe doamna doctor Iosep Ioana happy

multa sanatate:*

| Sἶrenἶa a răspuns:

Probabil este un cosh copt[[umplut cu puroi]. Nu e nimic.,. si eu am cateodata. happy

| georginika a răspuns:

Din explicatia ta cred ca este un abces.Cauta pe net o poza, sa vezi daca e asemanator cu ce ai tu.
Stiu ca dureros, dar iti va trece in cateva zile.Incearca sa folosesti glicerina boraxata, daca e ceea ce cred eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii un cos nu o mai deranja si ai s vezi ca iti trece
cred a te-ai muscat din greseala acolo si sa infectat si ai facut un cos cu puroi am avut si eu

| JustMusic a răspuns:

Hey, se cheama ciuperca din cate stiu eu ca sa iti treaca zic din propria experenta pe un capr de prosop ud pune bicarbonat de sodiu si freaca zona aia de doare pentru ca o distruge pe ciuperca sau inmoie captul prosopului in alcool tare de 40 si freaca sau tamponeaza aceea zona ambele variant dor dar daca stai cu ea se va imulti si va prinde radacini mai adanci si poti ajunge la spital stergeo bine cam 5 minute de doua ori pe zi cu variantele de mai sus si nu te speria de doare dar nu tare incearca si ai sa vezi

la mine a functionat si o vara de-a mea a ajuns la spital la operatie cu laserul din cauza asta ca nu a tratat din timp eu cred ca mai bine faci singurica acasa decat la spital:d pa

| Denysa_3140 a răspuns:

Si eu am avut acum cte`va zilebatting eyelashes.
nu` ti fa griji.