| AlexandraAlle08 a întrebat:

De cateva zile tot ma inteapa ceva in zona inimii. Am fost la medic si m-a pus sa fac EKG. Mi-a zis ca a iesit normal si ca n-am nimic. Ce sa fac? Dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lola05 a răspuns:

Posibil să nu fie nimic. Cred că toți pățim așa din când în când.
Dacă totuși continuă sau reapar la intervale de timp sau când se schimbă vremea, vezi că e posibil să fie ceva de natură reumatismală. Dacă dispar de la sine zilele următoare, stai liniștit, că nu e nimic.
Nu știu câți ani ai, dar dacă ești adolescent e posibil să fie dureri de creștere.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca manifestarea somatica ( intepaturi in zona inimii)se datoreste unei anxietati(ai o ingrijorare, o teama, o tristete).Va trece de la sine, daca inlaturi stresul.

| AlexDFY a răspuns:

Daca te inteapa rar, nu e ceva chiar asa anormal, dar daca persista atunci nu e foarte ok.Ai 14 ani deci.

| վፀiፀፀ a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema si eram foarte speriata deoarece credeam ca e de la inima dar era cu totul si cu totul alt ceva. Simteam ca ma apasa ceva pe partea stanga a toracelui mai ales cand stateam intinsa si ma mai durea si mana stanga. Sincer, am uitat denumirea acestei probleme insa se rezolva cu o pastila pe zi de omega cu vitamina A sau B

| AlexandraAlle08 explică (pentru վፀiፀፀ):

Mi-a dat vitamina C sa iau, dar tot ma inteapa.

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru AlexandraAlle08):

Incearca cu Omega, are efecte imediate dar daca uiti sa iei o zi o sa inceapa din nou sa te intepe.

| Iuliana_Delia_1991_Cqs3 a răspuns:

Uneori intepaturile inimii pot insemna oboseala, lipsa de alimentatie echilibrata, lipsa unei mese.