| antoniaidk a întrebat:

Ieri am fost la sala si merg aproape in fiecare zi,dar ieri am incercat niste exerctiii noi si mai grele, iar azi am facut febra musculara abdominala.ce sa fac ca sa nu ma mai doara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Exista creme speciale mentolate pentru articulatii care-s bune si pentru febra musculara. Fa-i si un dus fierbinte si fa-i exercitii usoare pentru abdomen, stiu ca suna aiurea, dar daca stai degeaba o sa-ti treaca mult mai greu.

2 răspunsuri:
| Alexandruuu88 a răspuns:

O baie cu sare fierbinte! Febra musculara trece cu antrenament.

| Ioana3Ioana3 a răspuns:

Nu stiu cum sa faci sa nu te mai doara... poate exista vreun unguent dar te rog sa nu iei in serios ceea ce-ti spun fiindca nu stiu.Stiu un singur lucru: data viitoare cand mergi la sala si faci exercitii mai grele, dupa sa alergi incetisor pe afara si sa mergi mai mult pe jos! Am primit si eu sfatul asta dupa ce am facut efort. Fundita?