| Ana123445 a întrebat:

Hei...m-am apucat de ieri de sala si am facut febra musculara.ce sa fac ca sa nu ma mai doara asa de tare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Clorox a răspuns:

Faci in continuare cand o sa-ti treaca, in timp nu o sa te mai doara asa de rau.
Acum... Ia vitamina C, o sa te ajute mult.

| Justme111 a răspuns:

Daca ai facut febra musculara este un lucru bun deoarece, eforturile tale aduc roade. Dupa ce faci sport/sala ia-ti un baton de ciocolata sau ceva dulce si mananca si asa vei avea sanse minime sa mai faci febra musculara.

| Alexia079 a răspuns:

Buna! Pentru inceput este necesar sa consumi multa apa pentru. ca tesutul muscular sa se refaca.Masajul si baile calde ajuta la diminuarea dureri si refaceara mai rapida.Este important si sa nu lenevesti.Chiar daca doare trebuie sa faci exercitii usoare ele grabesc refacerea.Acum ar trebui sa acorzi si o perioada de odihna.Adica sa nu te duci maine sa faci iar exercitii grele deoarece muschiu are nevoie de timp de refacerea.