| eU777 a întrebat:

Salut, ieri am facut efort, am fost la sala, unde am facut exercitii pentru piept, spate si brate. Astazi, pe langa febra musculara ma doare foarte tare bratul stang, doar cel stang... Stie cineva din ce cauza si ce pot sa fac sa nu ma mai doara atat de tare sad?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexandru_Regulas_1990 a răspuns:

Salut, pai ai facut intindere, e normal dar daca vrei sa faci sala iti trebuie un program complet si nu faci multe deodata, faci picioare, piept, brat, antebrat si o zi pauza sau chiar 2 intre ele deoarece nu mai dai randament si tesutul muscular nu se mai reface asa rapid. Sper ca ti-am fost de folos si ca sa scapi de durere poti sa masezi usor, si sa-l misti putin!

2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Cum frate sa bagi 3 grupe de odata? piept cu spate mai merge, dar si cu brate? nu crezi ca mergeau si niste picioare?

| eU777 explică (pentru AlexDFY):

Am facut doar helcometru pentru spate... nu a fost solicitant deloc, am folosit greutati mici. Mai mult a fost vorba de piept si brate.