| PussyMew a întrebat:

Hey tpu.In noiembrie fac 12 ani si de jumate de an am inceput sa am niste scurgeri transparente... cele dinaintea menstruatiei.Dar ieri, cand am intrat in casa am vazut pe chilot tot o scurgere doar ca de data asta era galbuie. Avea putin miros de otet.Astazi am avut iarasi transparente.Ce inseamna...imi vine ciclu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Biencuta_5593 a răspuns:

Este normal asa ceva. Asa mi se inampla si mie. Daca inca nu ti-a venit menstruatia e sigur ca o sa iti vina in curand.Pe mine m-au tinut 1 an si ceva scurgerile astea apoi mi-a venit menstruatia.Depinde de organism. E normal sa aiba o culoare si un miros. dar se poate sa ai si o infectie, nu stiu sigur daca mirosul este puternic.Nu vreau sa te sperii. Nu stiu sigur!

4 răspunsuri:
| Anesiss a răspuns:

Pai e normal sa ai scurgeri, si eu am si inainte, si dupa, dar am 15 ani.Sigur, trebuie sa iti vina ciclul :d

| bogboy101 a răspuns:

E normal pentru ca la varsta ta sa se intample asta. Nu te speria vorbeste cu mama ta despre asta si poate ia-ti niste absorbate Always sau O.B. Funda?

| izabela1234 a răspuns:

Da iti vine ciclul.nu trebuie sa te ingrijorezi e varsta normala pentru venirea ciclului care apare o data pe luna.

| Pisi1Sexy a răspuns:

Uite care e faza cu menstruatia:ea este tot timpul numai ca are forma de scurgeri din acestea.nu te speria! e normala treaba asta.s-ar putea sa iti vina ciclulwinking