| dani97 a întrebat:

intrebarea mea este urmatoarea : daca ai fimoza ( adica capul penisului este acoperit in totalitate de piele) poti avea copii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai fimoză, mergi să te operezi!
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În cazul în care, într-adevăr, este vorba de fimoză, atunci - în majoritatea cazurilor ( depinde de gravitatea afecţiunii, gradul acesteia ) - NU se pot întreţine relaţii sexuale ( în mod normal )!

Şi, NU se forţează decalotarea deoarece există riscul unor complicaţii : parafimoză ( foarte GRAVĂ )!

Vezi detalii la linkul :
http://www.contraboli.ro/fimoza-cauze-simptome-diagnostic-tratament/

http://paveladrianionel.medlive.ro/2012/03/10/fimoza/

http://www.romedic.ro/fimoza-si-parafimoza

Cel mai indicat este un control la medicul specialist urolog, pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, poți.

| rabbit2014 a răspuns:

Sigur ca poti, nu are nici o legatura

| dryft3r a răspuns:

Sigur ca da. Chiar nu are nici o legatura.

| NeedForSpeed2013 a răspuns:

Normal...Fimoza nu permite decalotarea totala a penisului, asta nu inseamna ca tu esti impotent.Singura problema ar fi ca s-ar putea sa ai dureri in timpul actului sexual.
BAFTA.