| Ionelaa25 a întrebat:

M-am epilat jos,iar acum mi-au aparut cateva bubite rosii si ma cam mananca, credeti ca e dor o simpla iritare sau ceva mai grav? sad Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| my23ro a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa iti faci griji.
Foloseste mereu un ulei de corp dupa ce te epilezi sau o crema grasa fara parfum pentru calmarea pielii si prevenirea iritarii.

2 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Stai linistita nu este nimica grav, asa apare cand te epilezi prima data sau daca ai pilea mai sensibila

| GreenEyed a răspuns:

E doar o iritare.