| anonim_4396 a întrebat:

Stiu ca o sa para ciudat si stiu ca au mai fost intrebari de genul acesta, insa pe mine una nu m-au ajutat insa vreau sa ma ingras cat se poate de repede ( nu excesiv insa presupun ca, cateva kilograme ma vor face sa arat mai normal ). Am varsta de 15 ani sunt foarte inalta si sunt foarte slaba si mi se pare ca arat ciudat. Majoritatea persoanelor imi spun ca sunt foarte slaba. Am incercat sa mananc foarte mult cum au dat unii sfaturi gen : mananca mancare gatita de la ciorbe, supe, sosuri, fast-food si alte tampenii in general mancare ce contina carbohidrati insa nu au avut succes la mine. Nu stiu ce fel de organism am, insa oricat as manca nu ma pot ingrasa! sunt la fel de slaba. Ce sfaturi imi recomandati? straight face Rog seriozitate fara chestii de genu esti nebuna sau din astea. Multumesc anticipat!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ai metabolismul rapid. Baga 5-6 mese pe zi bogate in proteine si carbohidrati si consuma si un supliment ( weight gainer sau spirulina ).

Lasa fast food, ca vrei sa cresti in greutate sanatos.

Recomand ca weight gainer : dymatize super mass gainer ( are 1280 de kcal/ portie )

3 răspunsuri:
| Oana65 a răspuns:

Stii, si eu sunt slaba, dar imi place asa cum sunt, e posibil ca tu sa ai glanda, aceeasi problema o are si mama mea, are 41 de ani si 40 kg, deci... imi pare rau dar sper ca te-am putut ajuta! Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Oana65):

Nu are treaba cu glanda faptul ca nu te ingrasi, ci cu metabolismul rapid care arde imediat ce consumi.

| Bella116 a răspuns:

Ai digestia rapida.Si eu sunt la fel...nu ma ingras deloc.M am obisnuit deja cu ideea