| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpu1 Ma doare capul de simt ca pocneste. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ia un antinevralgic sau nurofen. Daca nu ai, pune-ti o compresa cu apa rece pe frunte si schimb-o cand se incalzeste. Si cafeaua reduce durerea de cap dar este prea tarziu pentru ea.

11 răspunsuri:
| king4aday a răspuns:

Hai pe TPU si intreaba lumea, in loc sa te duci la doctor.winking

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Pocneste.

| angy_2105 a răspuns:

Ketonal forte. intotdeauna a mers cu astahappy

| prye a răspuns:

Ia un panadol

| Broadband a răspuns:

Algocalmin
paracetamol
sau nurofen forte

| AndreeaEma a răspuns:

Pai poti incepe prin a inchide calculatorul si a te intinde in pat, ia o aspirina/ un paracetamol, inchide ochii si incarca-te cu multa rabdare, caci nu o sa iti treaca prea repede. Totusi daca durerea persista, iti recomand sa consulti un medic. O seara frumoasa!

| 37celsius a răspuns:

Algocalmin fiola sau nurofen + nu mai sta la comp

| Bobo15 a răspuns:

Sa iei o aspirina sau sa dormi si tu o ora sau doua si iti va trece.

| kzn00b a răspuns:

Iei fervex happy iti faci cu apa si bei si inainte de asta faci o baie fierbinte te bagi in pat dormi cateva ori, si esti ca nou.

| StatuZ a răspuns:

Vezi poate ai o migrena sau in cel mai rau caz o tumoare, du-te la doctor el iti va spune ce sa faci.

| Katrin_9634 a răspuns:

Sa beai un somnefer si va fi tot bine.Eu asa as face.