| AnaBubbles a întrebat:

Heyoo! As vrea sa incerc tigara electronica de unica folosinta fara nicotina. Ce imi puteti spune despre asta? Creaza dependenta? Iese la vreo analiza? Cat de nociv e? Cat de sanatos e?
Nu am de gand sa ma apuc serios, ci doar sa termin una.
Recomandari de mărci?
Multumesc aticipat de raspunsuri si detalii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Celcestietot a răspuns:

Asa este. Nu zic ca este in totalitate nedaunatoare, doar ca este cu mult mai sigura comparativ cu tigarea clasica. Are si electronica riscul de a provoca cancer datorita substantelor care contribuie la crearea aromelor. Daca chiar vrei una, incearca electronica cu nicotina, ca la asta am auzit ca se simte gustul mai intens comparativ cu una fara nicotina. Poti lua un Vapy daca doresti sa testezi asa ceva (costa ~50 de lei), iar aroma o ajustezi in functie de preferintele tale. Cu placere, seara frumoasa! (:

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Inceaca fara grija! Gudronul din tigara obisnuita este cel mai periculos. Neavand nici nicotina nu ai probleme cu o tigare. Eu cu tigara electronica m-an lasat dupa aproximativ 30 si ceva de ani de fumat. Am tras o luna si jumatate din tigare si apoi am scapat de dependenta.

| AnaBubbles explică (pentru Salontanul):

Am inteles. Multumesc mult! Imi era sa nu fie deloc sanatoasa si sa creeze si dependenta.

| Celcestietot a răspuns:

Nu creeaza dependenta si nu este dovedita nocivitatea.

| AnaBubbles explică (pentru Celcestietot):

Multumesc! Parerile sunt impartite se pare.

| Celcestietot a răspuns (pentru AnaBubbles):

Asa este. Nu zic ca este in totalitate nedaunatoare, doar ca este cu mult mai sigura comparativ cu tigarea clasica. Are si electronica riscul de a provoca cancer datorita substantelor care contribuie la crearea aromelor. Daca chiar vrei una, incearca electronica cu nicotina, ca la asta am auzit ca se simte gustul mai intens comparativ cu una fara nicotina. Poti lua un Vapy daca doresti sa testezi asa ceva (costa ~50 de lei), iar aroma o ajustezi in functie de preferintele tale. Cu placere, seara frumoasa! (:

| aabbbccccddddd a răspuns:

Poti incerca fara probleme una de genul
dar mare grija sa nu incepi usor usor si cu tigarile normale, din curozitate. ca de alea te lasi mai greu

| AnaBubbles explică (pentru aabbbccccddddd):

Nu suport mirosul de tigara normala, de accea as fi vrut in incerc ceva care nu miroase nici pe aproape la fel.

| HrLh a răspuns:

Nu creează însă este mult mai periculoasă decât o țigară obișnuită

| AnaBubbles explică (pentru HrLh):

De ce mai exact?

| Celcestietot a răspuns (pentru AnaBubbles):

Nu este mai nociva.