| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am un catelus mic care are putina diaree. As putea sa-i pun putin de Smecta in cutiuta cu lapte de unde bea? Este bine? Combinatia de Smecta si lapte sa nu-i faca rau. Oare are efecte adverse? Ajutor urgent! Fundita!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista farmacii veterinare, mergi si intreaba acolo

| ALGator a răspuns:

E discutabil ca i se da lapte. Depinde de vârstă.
Atit mîncare cit și tratament trebuie discutate cu un veterinar sau asistent veterinar.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Daca are diaree, nu-i mai da lapte!

| BJK1903 a răspuns:

Eu stiu ca SMECTA e pentru oameni... Tu atat de nebun esti incat ii dai un produs fix pentru om unui animal? laughing De ce nu ii dai si paracetamol laughing)... Du-te la un magazin adresat pentru animale si iti da femeia de acolo o bulina pentru ANIMAL.