| anonim_4396 a întrebat:

Hi! Am un catelus mic care are putina diaree. As putea sa-i pun putin de Smecta in cutiuta cu lapte de unde bea? Este bine? Combinatia de Smecta si lapte sa nu-i faca rau. Oare are efecte adverse? Ajutor urgent!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pastilele pentru om nu se dau niciodata animalului, ele pot sa fie fatale. Mergi la veterinar si cere pastile acolo.

| anmar123 a răspuns:

De obicei o diaree banala trece de la sine, insa nu se stie ce poate avea, poate e ceva mai grav asa ca cel mai bine este sa.l duci la un medic veterinar. (nu stiu daca are efecte adverse smecta la catei dar nu as recomanda)