| Huskey a întrebat:

Hi, am vazut ca uni baieti au acele goluri in obraji si nu au asa multa grasime pe fata -_- daca stiti la ce ma refer vreau sa stiu si eu cum as putea face acele goluri si sa scap de grasime, trebuie mult sport?

In acelasi timp as vrea sa scap de cosuri sa am fata cat mai curata

Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Syndre a răspuns:

Nah, e un mit stupid. N-are importanță la ce oră mânânci, important e câte calorii consumi în total. Contează să ai 3 mese principale la ore fixe, ca să nu îți fie foame toată ziua - dar în rest n-are importanță dacă iei o gustare la 12 ziua sau 12 seara. Te sfătuiesc să te ajuți de un program gen myfitnesspal ca să-ți numeri caloriile, pentru că orice ai mânca, atâta timp cât îți respecți un anumit număr de calorii tot slăbești. Oricum, e indicat să mergi pe alimente sănătoase, gen pește, carne slabă, multe legume și fructe -dar în cantități limitate, pentru că au mult zahăr și multicele calorii - legumele aduc aceleași beneficii ca fructele dar fără să aibă dezavantajele astea-. Cât despre apă, bea 2l pe zi. AI grijă la făinoase, la prăjeli și la dulciuri.

2 răspunsuri:
| Syndre a răspuns:

Contează și structura feței pe care nu ai cum să o schimbi, dar în general persoanele care au acele "goluri" de care vorbești tu au un procentaj de grăsime foarte scăzut. Nu e ușor să ajungi acolo, sportul te ajută dar 90% e dieta -trebuie să slăbești. Cât despre coșuri, tot dieta te poate ajuta - scade carbohidrații, grăsimile, zahărul etc.

| Huskey explică (pentru Syndre):

Imi poti spune asa un program stiu ca nu-mi stii organismul dar zic in general cam ce ar trebui sa scap si ce ar trebui sa mananc cat mai mult? e adevarata acea chestie mananci la ore fixe si dupa 6 doar apa?

| Syndre a răspuns (pentru Huskey):

Nah, e un mit stupid. N-are importanță la ce oră mânânci, important e câte calorii consumi în total. Contează să ai 3 mese principale la ore fixe, ca să nu îți fie foame toată ziua - dar în rest n-are importanță dacă iei o gustare la 12 ziua sau 12 seara. Te sfătuiesc să te ajuți de un program gen myfitnesspal ca să-ți numeri caloriile, pentru că orice ai mânca, atâta timp cât îți respecți un anumit număr de calorii tot slăbești. Oricum, e indicat să mergi pe alimente sănătoase, gen pește, carne slabă, multe legume și fructe -dar în cantități limitate, pentru că au mult zahăr și multicele calorii - legumele aduc aceleași beneficii ca fructele dar fără să aibă dezavantajele astea-. Cât despre apă, bea 2l pe zi. AI grijă la făinoase, la prăjeli și la dulciuri.