| brunetta24 a întrebat:

Hi! Ce temperatura normala are corpul uman?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EuAlexia a răspuns:

37 grade

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cu o diferență de maxim un grad, dimineața 35 și seara 36 de grade.
Peste 37 suspectăm o infecție!
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

36-37

| CryChristiAN a răspuns:

Pana in 37 de grade CELSIUS. Daca temperatura este peste 37, 3-27, 7 grade celsius, atunci e o problema grava.

| Zatharra a răspuns:

Cam 35-36 de grade.

Răspuns utilizator avertizat
| Almássy a răspuns:

| ErrChan a răspuns:

Intre 35 si 36 de grade.

| Ali0404 a răspuns:

36 de grade

| andreea133 a răspuns:

36-37 happy

| Sh4dowD3ad a răspuns:

Pana in 37 asa spun eu