| Danu20 a întrebat:

Și-a făcut cineva circumcizie? Daca da- cum se simte?
-regreti că ai facut-o, si de ce?
-a scăzut sensibilitatea?
-poti intretine relatii intime "normale" si daca nu o faci?
-la ce clinica ai facut operatia?(Si aici vreau sa spuneti daca recomandati clinica respectiva sau nu)
Multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cine apeleaza la operatia de circumcizie (ma refer la cei care o fac de nevoie, nu fiindca o cere religia lor), trebuie s ao faca fiindca avand fimoza poti face complicatii la penis si nu poti urina sau face sex cu nimeni fiindca nu s epoate decalota penisul.
Cine a facut operatia asta nu are ce sa regrete, ca-i imporanta sa ai penisul sanatos, nu umflat, nu cu infectie, nu dureros/
Nu poti intretine relatii sexuale daca fimoza are grad mare de severitate, fiind practic imposibil actul sexual daca penisul nu se decaloteaza singur.

Circumcizia este o preocedura chirurgicala foarte mica, nici macar nu-i considerata "operatie", fiindca se poate face la orice spital sau cabinet medical, de catre orice chirurg sau medic urolog, sub anestezie locala, durand 10 minute dupa care pleci acasa, pe picioarele tale.
Recuperarea este de cateva saptamani, ca locul sa se vindece complet si intr-o luna il pot folosii la sex.

| Anonimul151 a răspuns:

Din câte știu eu circumcizia se face între 4 și 7 ani sau mai devreme, nu știu exact.

Nu cred că se face când deja ești adolescent sau adolescent.

Cauta pe internet și vei găsi între ce vârste se poate face.

| Anonimboy111 a răspuns (pentru Anonimul151):

Se face si cand esti adolescent, o poti face cand vrei

| Anonimboy111 a răspuns (pentru Anonimul151):

Si eu vreau dar am 16 ani si nu cred ca m ar lasa parintiicrying crying crying app daca vrei sa vezi cum se simte poti incerca cand te masturbezi sa pui saliva pe capu penisului si sa o freci doar pe cap cand e "belita" si te masturbezi(mie mi se pare ca se simte mult mai bine) sau sa o "belesti" si o prinzi de dedesubtu capului si o freci asa dar fara sa o acoperi cu pielea si se simte bine(prin metodele astea simti cum ai fi circumcis)