| anonim_4396 a întrebat:

Iaurtul cu fructe este sanatos sau este plin de aditivi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Cel mai sanatos este cel preparat in casa, de tine.Este foarte simplu. Cumpara lapte Napolact si smantana. In borcane sau oale de pamant pui o lingurita de smantana peste care torni laptele cald.Il lasi la temperatura camerei pana a doua zi.Cand il consumi iti poti adauga o lingurita de dulceata de fructe de padure. Sper ca ti-am fost de folos!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E absolut plin de aditivi si nici macar nu e iaurt. Dar, sincer, Danone nu e iaurt nici cu fructe, nici fara fructe.

| Bacemi a răspuns:

Depinde de iaurt insa majoritatea contin aditivi. Cele sanatoase sunt mai scumpe. Dupa cum spune si Marga cele mai sanatoase sunt cele pe care le prepari tu acasa. Eu prepar mereu. Sunt si gustoase si sanatoase.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Nu e bun, vad ca stii deja! Cel mai sigur e sa consumi iaurtul ca atare, si fructele la fel!

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depindemult si de iaurthappyFoarte multe iaurturi contin aditiviwinking

| Chocolate a răspuns:

Este foarte sanatos, dar depinde de iaurt, cele mai bune sunt cele scumpe, pe mine ma pun pe picioare cand nu ma simt bine.

| vlad93fcv a răspuns:

Tepes are dreptate Marga, mancarea pe care o faci tu e sfanta! Unchiul si matusa mea au lucrat in Spania la capsiuni, si imi povesteau ca cei de acolo alegeau capsunile bune, mari si zemoase pentru a le vinde in supermarket la caserola si pe cele batute, pline de viermi si stricate le puneau separat pentru aceste iaurturi de fructe pe care noi le consideram sanatoase!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marga, cel mai bun iaurt cu fructe, este cel natural in care -ti pui singura un fruct din dulceata.nu cele mai scumpe si cu aditivi de conservare, care tin cateva luni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iaurtul cu fructe este bun. Bun daca il faci acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cel mai bun și natural iaurt este cel făcut în casă și mai adaugi și niște fructe confiate, fără E-uri și aditivi!
Pa, pa.