| Iuly7989 a întrebat:

Este sanatos iaurtul cumparat sau dauneaza sanatatii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu ştiu acum. Nu cred că dăunează, dar nici nu îţi pot garanta asta 100%.
Adică, eu consum şi iaurt de pe piaţă, dar nu am păţit nimic până acum. Cel mai bun e, însă, iaurtul de casă, făcut la bunica.
Pa, pa!

| VladimirPutin a răspuns:

Toate au numai conservanți și substanțe chimice nocive

| Tavy100 a răspuns:

Din cate am auzit cel mai bine cumperi de ala simplu fara fructe nimic simplu, culoare alba si doar acea crema si daca vrei cu fructe la combini tu...winking

| Skyline9 a răspuns:

Iaurtul cel cu fructe contine nu stiu ce de la vaci am citit ast intr-un ziar din UK in special DANONE.
Ori ce produs alimentar contine e-uri.
Cel mai bun iaurt este celf facut in caswinking

| corinutza43 a răspuns:

Nu este sanatos mai sanatos e sa cumperi lapte de la o battrana sa il lasi sa se prinda pentru ca acela este 100% natural ce cumparat are 55% adaos de prostii in el si celelante 45% nu sunt 100% sanatoase doar ca nu dauneaza asa mult funda pls:X?

| mimisha a răspuns:

Depinde de cine il face. dupa cate am inteles Danone nu prea e bun.Activia mi se pare oke.dar tot cel mai sanatos e cel facut in casa si nu in laboratoare happy

| Tavy100 a răspuns (pentru mimisha):

100% de acord cu tine, eu manac activia gol, si poate mai amestec cu niste fructe

| flaviupop71 a răspuns:

Ba cumparati simplu sau de la vaca depiunde si ala de fructe ii bun
dar sa ai grija cu el