| AntoniaOrman a întrebat:

Ieri am cazut si mi s-a umflat zona cotului, si din cauza umflaturii nu prea pot sa imi indoi bratul.Cum se poate trata umflatura?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| lotus21 a răspuns:

Gheață și multă dragoste

| untu a răspuns:

Sa pui crema da fata( APIDERMIN) sau de galbenele si maseaza-ti usor cotul peste umflatura si sa indoi usor( miscare). Asta sa faci in fiecare zi pana va trece umflatura si cotul se va vindeca! Daca se agraveaza starea cotului, sa mergi urgent la medicul de familie!

| sanboss a răspuns:

HM si eu am patit-o cu cativa ani in urma... am avut # vreo 3 fisuri in zona cotului # daca te doare si te deranjeaza fugi la medic.

| stefanvladvlad a răspuns:

Si un prieten de-al meu a patit asta doar ca el a patit-o la picior
si s-a umflat...si cand a mers la doctor era rupt
daca nu iti trece in maxim 2 saptamani, eu zic sa mergi la doctor

| OmulSiXPacksSs a răspuns:

Te duci la doctor, daca spui ca s-a umflat potae fi fisura, fractura, daca se invineteste e mai rau, du-te la doctor si iti va da o crema, cv sau iti va pune mana in ghips chiar daca nu e rupta ca sa se refaca fisura /fractura

| AntoniaOrman explică (pentru OmulSiXPacksSs):

Nu e vanata zona, doar umflata.

| Si_Atat_Stefan_1979 a răspuns:

Gheață și multă dragoste cum spune si lotus21