| Daniel2727 a întrebat:

Ieri de dimineata a inceput sa ma doara maseaua si astazi de dimineata mi s-a facut cat pumnul crying. Dentistul mi-a recomandat sa-mi pun o carpa cu sare calda ca sa mi se traga puroiul intr-un loc... Este bine? Va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaviniaT a răspuns:

Buna,mi se pare cam ciudat,nu stiu de ce nu ti-a zis sa faci tratament cu pastile ce trag puroiul,eu asa stiu ca recomanda toti doctorii pentru puroi la masele,eu as zice sa mergi la o farmacie si sa ceri si sfatul lor,poate ca e buna si metoda dentistului, dar te vindeci mai incet, cred, n-am mai auzit de aceasta metoda, dar e posibil.Eu iti zic sigur ca sunt pastile la farmacie care trag puroiul, nu ar fi rau sa intri intro farmacie sa ceri un sfat.Sa te faci bine repede.

1 răspuns:
| zurick a răspuns:

Salut,Daniel2727!
Daca dentistul ti-a recomandat asta, ai incredere in el. Sper sa numai ai probleme de acest fel.