| AndreiRobert22 a întrebat:

Ieri dimineata m-am trezit in spital sub tratamente fara sa stiu cum am ajuns acolo, mama si sora au spus ca am mers la bucatarie si am cerut o cafea, iar cand m-am intors am cazut pe fotoliu, apoi m-am ridicat, am ma ajuns pana la mine in camera si am cazut iar, ideea e ca eu nu imi mai aduc aminte absolut nimic pana dupa momentul externarii, cand m-am trezit si am fost dus acasa, cu o stare ingrozitoare de ameteala, neputand sta in picioare. Asta a durat cam o ora (n.r 12 dupa-miaza) si m-am trezit acum (ora 2:30) cu o stare foarte ciudata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau de cele intamplate... dar ce putem face azi pentru tine?

| AndreiRobert22 explică (pentru Violleta2022):

Am vrut sa atrag privirile asupra spitalelor din Romania, am fost trimis acasa fara a ma putea tine pe picioare, vedeam totul in ceata, am fost dus la neurolog unde doar si-a dat cu parerea si mi-a dat niste recomandari, cred ca in cazurile astea trebuie facut macar un tomograf sau un RMN, putea fii orice, avand in vedere ca am 19 ani si un dosar medical cu 100 de pagini, 9 luni de internare in anul 2016. Am ajuns inconstient la spital doar pentru niste analize de sange si sa imi reaminteasca sa am suferit 3 pre-infarcturi si ca ramura stanga a inimii e maorta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiRobert22):

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie de 2 ori intr-un spital australian!
Mi-au facut analize sumare si m-au trimis seara acasa sa merg la specialist, pe care il vezi din cauza programarilor la 3 pana la 6 luni.
Si aici mori cu zile, daca nu ai fractura deschisa sa curga sangele, esti la fel tratat, du-te acasa!

Prietena mea acum 1 an a ajuns in spitalul de urgenta din Australia, de 4 ori intr-o luna, ultima oara cu dureri acute de burta... dupa analize sumare au trimis-o acasa si doar 2 zile mai tarziu, a fost diagnosticata cu cancer ovarian, stadiul 3.
A fost norocoasa ca a avut asigurarea privata de sanatate si a doua zi dupa diagnosticare a intrat intr-o clinica privata unde i-au facut chimoterapie timp de 2 luni, apoi operatia si apoi iarasi chimo terapie.

Iti recomand sa faci un RMN la cap, daca ai stari de lesinuri si lesinuri, posibil sa fie aoclo ceva ciudat.

Iti mai recomand sa intrii pe un tratament naturist care iti ridica sistemul imunitar si te-ar putea pune pe picioare.
Reteta este asta:
-500gr miere de albine (organica, neporocesata, de salcam)
-25ml tinctura de propolis lichida
- 1 borcanel de laptisor de matca sau capsule
- 1/2 kg propolis granule -

Se amesteca foarte bine tinctura de propolis cu mierea de albine pana se incorporeaza integral in ea (vezi ca are tendinta sa stea la suprafata). Culoarea mierii devenind opaca dupa amestecare si un pic mai inchisa la culoare.

Se ia de 3-4 ori pe zi cate 1 lingurita de miere propolizata pe stomacul gol sau inainte de maesele principale cu jumatate de ora inainte. Se ma ia in acelasi timp cu m, ierea si cate 1 lingurita de propolis granule si 1-2 capsule de laptiosr de matca.
Daca laptisorul de matca il gasesti lichid, il poti incorpora in mierea propolizata.

Eu mi-am revenit dupa 3 saptamani de stat la pat, cand nimeni nu stia ce am. Ma rog, nu ca s-ar stii si acum, dar sunt alt om si ma pot bucura de viata.

Tratamentul se repeta minim 3 luni, pana la 1 an.
Sunt persoane care spun ca s-au vindecat de cancer (vezi Monica Tatoiu) si multe altele.

Incearca sa manaci sanatos: multe fructe si legume, vegetale procesate foarte putin si carne organica (gaini de la tara, carne de curcan, vita sau peste). Nu ai voie: carnati, salamuri, branzeturi afumate, nimic cu grasime, afumaturi sau pielita de la pui!
Evita bauturile alcolice si sucurile sau apele carbo cazoase.

| AndreiRobert22 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc de recomandari, ideea e ca eu nu am avut nici odata probleme de sanatate pana la varsta de 17 ani, atunci am inceput cu probleme gastro-intestimale, slabisemaprox 20kg in 2 luni, am fost la spital unde mi s-au facut toate analizele posibile si imposibile, starea mea rinrautatindu-se din ce in ce mai rau, tomografe am facut fara sa le mai tin minte numarul. Am fost suspectat chiar si de cancer, am facut 4 operatii, mi-au aparut multe boli in afara de cele gastrice, am facut 3 preinfarcturi si multe alte probleme. Dupa o anestezie foarte lunga, am inceput sa am probleme neurologice care s-au transformat intr-o mica masura si in afectiuni psihiatrice, corpul meu se resimte de la boli in fiecare zi. In ultimele luni mi-au aparut dureri groaznice in partea dreapta a corpului (cap, gat, umeri, sold, picior), nu am lesinat nici odata, iar ceea ce s-a intamplat acum nu a fost un lesin cu siguranta, trebuia facut un RMN obligatoriu pentru ca cu siguranta s-a format ceva la cap.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreiRobert22):

Imi pare sincer rau ca treci prin atat de multe probleme de sanatate, esti tare micut si la varsta ta, trebuia sa te bucuri de viata, nu sa suferi.

Te sfatuiesc sa-ti indrepti privirea si asupra medicinii naturiste! Sunt naturopati care te pot ajuta, mai ales cand sunt afectiuni multiple, sunt acupuncturisti care pot face minuni, doar sa incerci.
Mai este un biolog pe langa Cravoia cred, care taie sub limba... ciudat, dar practica lui este aprobata si sustinuta legal.

O sa caut si am sa-ti trimit linkuri sa le citesti, cine stie, poate te pui pe picioare singur.

| Volsvagan70 a răspuns (pentru Violleta2022):

Matusa mea a fost la biologul ala care taie sub limba. Ea a zis ca s-a simtit bine.

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat