| wall a întrebat:

Ieri mi-am sucit piciorul pe scari si ma doare foarte rau.Nu pot calca in el si nu e umflat. Ce pot face sa nu se agraveze situatia? Un bandaj, niste gheata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Queen_9012 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa il ungi cu niste unguent, dupa care lasi sa treaca cateva minute si incerci sa iti misti piciorul... o sa vezi ca o sa fie din ce in ce mai bine(PSbig grinaca nici asa nu merge, cel mai bine ar fi sa faci o vizita medicului)... Sper ca ti-am fost de ajutor

5 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Clafen gel

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Hey, du-te la doctor, nu poti face nimic acasa. La mine in clasa acum inainte de vacanta un copil a calcat stramb pe strada si a2a zi a venit cu piciorul in ghips. Nu vreau sa te sperii dar du-te la doctor. De bandajat sigur ti-l bandajeaza. daca te doare sigur s-a intamplat ceva. Asa ca poti sa ti-l puna in ghips sau in semighips happy
succes

| alex2009 a răspuns:

Pune gheata.

| Rebe97 a răspuns:

Mai bine du-te la octor daca te doare tare

| deea_2417 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te duci l doctor si sa vezi daca este ceva grav