| SmucSergiu a întrebat:

Mi-am sucit piciorul stâng acum 3 zile, s-a umflat, am ținut comprese cu gheata. Acum este mai bine dar ma doare deasupra labei piciorului, pot sa il pun in pământ numai ca ceva ma tine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Pune in contiunare comprese cu gheata cateva zile.

pune piciorul afectat cocotat mai sus, cum ar fi pe o perna.Menajeaza glezna cu fasa elastica.

| VoidEternal a răspuns:

Normal ca te tine. O entorsa se vindeca complet in cel putin 10 zile, daca o menajezi. Daca nu, mai greu.