| Andreea9222 a întrebat:

Ieri nu ma durea nici un dinte si nici o masea.Azi de dimineata m-am trezit cu o durere de dinti(destul de suparatoare). Faza ii ca ma doare si in partea stanga sus si in partea stanga jos si in dreapta sus si dreapta joc. Poate sa am carii toate partili? Daca da de ce au inceput sa ma doara in acelasi timp? Sau poate am doar una si am impresia ca ma doare si in alte parti? Care este parerea voastra?
MS si funda pentru cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Parerea mea este ca te-a tras curentul, poti lua un antiinflamator( gen Ibuprofen 200 mg).

| Laura a răspuns:

Acolo se formează cel mai repede carii, deci da, e posibil să ai și sus și jos. Dacă vrei să îti treacă pe moment, ia niște Nurofen.

| ĄĿiŒ a răspuns:

Incearca sa iti amintesti daca ai mancat ceva rece sau ai baut ceva rece, te-a tras curentul sau poate ai vreo carie confused

| oanecorleone a răspuns:

Eu cred ca te-a tras curentul. Du-te si u la o farmacie si cerei parerea farmacistei sau daca poti ajunge la un doctor. Dar nu lua tu asa ce medicamente ti se spune pe aici.

| cal3star a răspuns:

Pai ai carii vizibile? Poate ai o carie si iti ataca un nerv (sau mai multi) si probabil ai impresia. E ciudat sa te doara toata gura dintr-o data