| helena9206 a întrebat:

Imi intarzie menstruatia deja cu o saptamana iar ultimul contact intim l-am avut acum doua luni si cv in urma, lunile precedente a venit regulat, si a durat normal, iar luna aceasta intarzie. As putea fi insarcinata? totusi am avut o luna foarte stresanta cu examene, nopti nedormite... Help! worried

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristinaAlexa22 a răspuns:

Buna!
Nu te grabi sa te stresezi ca ai fi insarcinata. Este ffff putin probabil sa fi. E doar o intarziere cauzata probabil si din cauza stresului sau poate o mica raceala.
Mai asteapta o saptamana - doua si daca tot nu iti vine mergi la doctor. Iar acum ca sa fi tu mai impacata ia si fa un test de sarcina ca sa te convingi. Te va ajuta sa te relaxezi. O zi buna!

| Crucified a răspuns:

Du-te si fa-ti un test. De unde sa stim noi ca esti insarcinata. Auzi bre...dar tu chiar asa de nebuna esti? Tu copil faci ***? Sa-ti fie rusine de distrusa ordinara! thumbs down

| micutaEU a răspuns:

Da ai putea ori poate fi de la stres cel mai bine du-te la doctor

| iwrestledabearonce a răspuns:

Bună.
Ca să verifici cu adevărat dacă ai rămas sau nu, ia-ţi un test de sarcină happy.
Pa, pa.