| Pch_Ralph_1996 a întrebat:

Imi miroase gura. am luat medicamente pentru viermi intestinali si mi-a trecut. am plombat cariile si ma spal de 3 ori pe dinti, ce sa fac sa nu imi mai miroasa gura, va rog ajutor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Un detratraj si un periaj profesional - repetate periodic. http://www.i-medic.ro/......ii-dentare

| InvertedDeformity a răspuns:

In acest caz poti face ulcer la stomac. Abuzul de lamaie duce la distrugerea florei si mucusului intestinal, iar in cele din urma la ulcer.Dar acestea pot fi tinute la distanta printr-un regim alimentar echilibrat, medicamente pe baza de ferme lactice si asa zisele pansamente pentru stomac(care se rocomanda atunci cand iei medicamente puternice/ concentrate iar stomacul se irita.Cel mai bine este sa consulti medicul de familie sau sa faci niste analize.Viermii intestinali pot reaparea daca ai intrerupt tratamentul/ nu l-ai respectat cum trebuie.

| amluatcaprafoarterausimadoarecapu a răspuns:

Foloseste apa de gura colgate, si cumparati o ata dentara de la farmacie. sau deacate ori dte speli pe dinti baga o guma orbit in gura