| Xx0Elly0XxBby a întrebat:

Ma scuzati am uitat sa pun intrebarea intrebarea e de ce imi miroasa gura desi ma spal pe dinti intruna si dimineata si seara ce sa mananc sa nu mai imi miroase urut pliz

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| kiro67 a răspuns:

-Bine fii atent.
-In primul caz ar putea fii vreo infectie, carie, sau poate ai un abces din care curge puroi (abces=imposibil), sau in al doilea caz ai limba incarcata.
-Cand mananci se mai opresc resturi de mancare in papilele gustative din limba.
-Daca ai baza limbii galbena sau alba ia un prosop sau o batista, bag-o pana la limita bazei limbii, apasa tare in jos si trage. Astfel ai sa cureti limba, iar mizeria o sa ramana pe prosop/batista/carpa.ce folosesti tu.

9 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mergi la stomatolog! Poate ai o carie sau gingivită. Dacă nu le tratezi, poţi să te speli cu ce vrei, mirosul nu va dispărea! Sănătate!

| onasis1961 a răspuns:

Dacă nu ai carii sigur, ai probleme cu stomacul sau mai grav ai ceva la plamâni si de acolo pleacă toat necazul!

| Tynnna a răspuns:

Daca ai vreo masea cariata si cu infectie, asta ar putea fi raspunsul. In alt caz, incearca si o apa de gura..mesteca guma in cursul zilei, insa nu prea des pentru ca face rau stomacului.

Buna! Ar putea fi din cauza stomacului, sa ai problem cu stomacul sau poate din cauza danturii (carii sau alte stricaciuni), sfatul meu este sa te duci cu aceasta problema la medicul dentist si el iti va spune exact care este cauza si cum trebuie tratata happy. Succes!

| Xx0Elly0XxBby explică:

Va multumesc o sa va ascult sfaturile dar n-am pic de corii

| Xx0Elly0XxBby explică (pentru Xx0Elly0XxBby):

Adica de cari scuzati greseala

| kiro67 a răspuns:

-Rmane valabila faza cu limba.

| Anutzaingeras a răspuns:

Draga Angelina, te sfatuiesc sa mergi cat mai repede la un doctor...Dar, sa-ti dau si parerea mea :cred ca ai probleme cu stomacul! Cred ca mirosul vine din stomac.Mi s-a intamplat si mie si am aflat ca am avut probleme cu stomacul, pentru ca, atunci cand mancam ma durea stomacul si mirosea din gura.Succes!