| Anca_Nico_1990 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum scap de coșurile de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Vdtonline a răspuns:

Da poti sa scapi de cosuri citeste aici http://www.vdtonline.com/......noi-il-au/

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca o crema pentru cosuri de la farmacie daca vrei ceva mai bun poate ai timp sa mergi la un dermatolog pentru consultatie.

| noink a răspuns:

Eu nu am avut cosuri foarte mari, insa si de cele pe care le-am avut am scapat in totalitate asa: (asta e ritualul meu, asta fac, nu stiu cat e de bine dar la mine functioneaza de 6 luni perfect)
Seara si dimineata ma spal pe fata cu sapun Dove. Apoi cu o discheta demachianta dau si o tura de apa micelara Nivea (20 de lei parca) pentru a absorbi si restul impuritatilor. Apoi aplic o crema ultra-hidratanta/ nutritiva. Folosesc Gerovital sau IvaTherm. Asta ajuta sa nu mi se usuce pielea si imi curata tenul si il hraneste.

Pe timpul zilei beau cam un litru de apa (eu sunt destul de slaba)~ 45kg. Evit sa mananc condimentat si NICIODATA FAST-FOOD sau salamuri sau parizer.

Si mai ales, evita pe cat posibil sa te atingi ziua pe fata. Nu te juca cu cosurile si incearca pur si simplu sa nu iti pui mainile pe fata.
Consider sincer ca miracolul la mine a venit odata cu folosirea apei micelare de 2 ori pe zi.

| pandaa592 a răspuns:

Nu e foarte recomandat sa iei orice, cel mai bine ar fi sa te duci la dermatolog, pentru ca asa vei scapa 100%