| survivor12 a întrebat:

Imi puteti spune si mie simptomele cheagului de sange la creier?
Am vrut sa fac o curba cu bicicleta si aveam viteza si m-am izbit de un zid cu partea dreapta in zona urechii m-a durut capul dar acum ma doare doar urechea si sunt fierbinte in zona in care m-am lovi, imi poate spune si mie cineva daca se poate sa fi patit ceva?
FUNDA
MERSI MULT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să faci chiar de urgenţă un consult la medicul de familie să-ţi dea trimitere să faci o tomografie sau RMN va costa chiar dacă este decontată jumătate de CASMB (în jur la 400, 500 RON). Trebuie să faci o consultaţie cu computer tomograf pentru a stabili exact ce s-a întâmplat şi ce este acolo.
În altă ordine de idei, de ce ai spus de (cheag de sânge la creier, tumora)? Este foarte dureros şi trist în acelaşi timp să vad astfel de lucruri ca se întâmplă. Ca şi simptome a ceea ce ai descris tu sus legat de cheag de sânge sunt următoarele: ameţeli mari, dureri de cap puternice, stare de slăbiciune a membrelor etc. Sper să NU fie cazul la tine şi să fie totuşi un fleac! să îţi treacă. Oricum du-te la doctor cât mai repede ca să tratezi cauza şi nu efectul cu analgezice şi antiinflamatoare. Depinde ce simti acum ce simptome ai cum te simţi?

| survivor12 explică:

Nu ma doare capul decat acolo unde m-am lovit findca totusi m-am lovit, dar m-am simtit rau de dimineata pana pe la 5-6 dupa mi-a trecut nu ma mai doare decat locul unde m-am lovit dar doar cand zgudui capul,in rest ma simt normal mai trebuie sa ma mai duc la doctor, fiindca se poate sa dau o gramada de bani degeaba si eu sa nu mai am nimic, si stiu ca nu am cheag de sange la creier dar dac ma simt bine in afara de durerea acolo unde m-am lovit, dar foarte mica mai trebuie sa fac topografie fiindca asta costa cel mai mult, si in perioada asta nu o duc bine cu banii, mersi