| BuGsstormbunny a întrebat:

Am fost in acest weekend la strand si de azi dimineata ma doare aici in zona urechii si parca la dinti(greu de descris). Urechea ma doare cand sughit, cas, stranut si daca stau pe partea dreapta se aude un vajait. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa mergi la medicul de familie sa i ei trimitere la medicul orl ist, acolo medicul orl ist te va consulta, o sa se uite in ureche, si cu un aparat o sa i ti scoata ceara din urechi si o sa i ti dea tratament de otită picaturi de urechi si antibiotic daca cumva ai ciupercă, ca antibiotic augmentin, ce varsta ai? Esti fată sau baiat? Sănatate.

| AndaAlexandra a răspuns:

Sa mergi la doctor. S-ar putea sa ai otita sau ceva infecție de la ștrand. Și eu am pățit la fel.

| Meli1022 a răspuns:

Suta la suta ai otita, du-te te la medic sa te consulte, îți va da picături pentru urechi, Otis se numesc picăturile, și eu m-am întors de la ștrand cu aceeași problema. Sa ști ca picăturile mi-au fost de mare ajutor. Nu te panica nu e nimic grav