| VonStauffenberg a întrebat:

Imi spune si mie cineva un regim care sa il tin sa mai slabesc, dar sa nu contina ceaiuri sau ananas sau altfel de fructe ca nu am bani de dat laughing, spuneti-mi ce sa mananc si ce sa nu si ce sport mi-ati indica sa si fac? Dau funda celui mai bun si care da rezultate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Awndre a răspuns:

Daca aca te vei infometa vei slabi intr-o saptamana 3-4 kg iar apoi vei pune DUBLU. La fel si cu pastilele de slabit, sunt bune pe moment, iar apoi te trezesti cu alte minunatii de boli.Cel mai bine e sa ai o alimentatie sanatoasa. Asa deci, Renunta la paine! Daca nu poti la toata odata, redu-o la o felie, MAXIM 2 graham/neagra. NU combina mancarea gen : cartofi cu carne, orez cu carne. Singura combinatie acceptata e carnea cu salatele de orice fel. Mananca carne slaba, la gratar/cuptor/fiarta, MULTE legume, fructe cu masura, deoarece au zaharuri, dulciuri cat mai putine, pentru ca stiu ca e greu sa renunti la ele deodata. In loc de prajituri poti papa 2 bucatele de ciocolata amaruie etc. Evita prajelile /sucurile acidulate.Mananca multe proteine(carne,branza,oua, lapte, peste.) si FOARTE IMPORTANT fa sport, de 2-3 ori pe saptamana cate 20-30 minute ar fi ok, pe masura ce trece timpul maresti intensitatea sportului. iti poti cumpara o bicicleta medicinala, e cam 2 mil in magazin, poti merge la sala sau poti face sport singura acasa cu filmulete de fitness/aerobic/zumba/taebo de pe net.

Succes si MULTA RABDARE. e foarte important sa nu te astepti la rezultate minune. Ai rabdare.ca sunt sigura ca kg le-ai pus de'acursul anilor, nu in 2-3 luni, asa ca le vei da jos foarte repede. Primele kg se vor duce FOARTE repede. cam 4 -5 kg pe luna, apoi 2-3 kg pe luna. Dimineata poti papa iaurt/lapte cu cereale dar nu fitness sau alte porcari pentru ca sunt pline de zahar. de preferat ar fi musli, fara zahar. La o gustare poti papa un iaurt, seminte, un fruct.etc. La pranz salata + piept de pui la gratar/frigarui/cuptor,daca iti place poti papa branza, supe, ciorbe, iar la cina poti papa ca la pranz. Daca esti la scoala, poti sa-ti faci un sandwich cu feliute suuubtiri de paine neagra + sunca sau ceva

www.slabute.ro

1 răspuns:
| Iony_5207 a răspuns:

Nu mai manca dulciuri si fructe dulci (gen: cirese, capsuni). Elimina painea din alimentatia ta. Daca nu poti, mananca CEL MULT 3 felii medii sau mici de paine graham. Fa in fiecare dimineata 50 de abdomene si seara tot atatea. Si ai grija sa nu mai mananci nimic dupa ora 19, maxim 20! Daca te tii de treaba, intr-o luna slabesti vreo 3-4 kg. Multa bafta! Funda? big grin