| ClaudiaMaria114 a întrebat:

Imi spuneti va rog cum fac sa slabesc. Vreau toate datele ce trebuie sa mananc la Micul de jun, Pranz, Cina. Si ce nu mai trebuie sa mananc ce exercitii sa fac la ce ora. ToT!

Funda pentru cel mai bun raspuns! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| ClaudiaMaria114 explică (pentru bursuc001):

Pai trebuie sa fac 13 ani pe 16 iulie, inaltime nu stiu laughing, 44 kg.

| bursuc001 a răspuns (pentru ClaudiaMaria114):

Fără înălţime NU pot să-mi dau seama ce greutate ar trebui să ai sad

Te "măsori" lângă un toc de uşă, faci un semn pe toc şi iei un metru & măsori happy

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

Mergi la un medic nutritionist pentru efecte garantate.

Nu te mai lua dupa diverse tipuri de diete: cea dupa zodiac, dupa luna, etc.

Fa una personalizata. Atat pe nevoile tale de curente cat si pe modul in care iti duci viata (mai sportiv/sedentar).

In plus, ca sa slabesti, trebuie sa iti schimbi obiceiurile. Nu merge doar sa slabesti un pic. PEntru ca o sa te ingrasi inapoi mai tarziu.

Tine de tine sa mergi sau nu la medicul nutritionist.

| sensualus a răspuns:

Mancare putina si buna. niciodata intre mese. si 2 km pe zi