| anonim_4396 a întrebat:

Implinesc 17 ani pe 7 decembrie si am 1.77, 5. mai pot creste pana la 1.80 daca mai am 2 ani de crestere plini? de la 14 ani am crescut cate 3 cm in fiecare an. funda! tata are 1.82 m mama 1.60.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Da, ai şanse. Dar nimeni nu îţi poate garanta nimic (legat de acest subiect).

| PedoBarbie a răspuns:

Mai creşti.

| Z3R0H0uR a răspuns:

Orice om poate creste pana la varsta de 20-23 de ani. Majoritatea se folosesc de sporturi, ca inotul, pentru avansarea in inaltime.

| LalaCoriiii a răspuns:

Da mai poti creste, probabil vei avea aceeasi inaltime ca si tatal tau!

| StarElle a răspuns:

Poti creste daca faci anumite sporturi.
Avand in vedere faptul ca, corpul se dezvolta pana la varsta de 18-20 de ani, poti lua in vedere faptul ca mai poti creste cativa centimetrii.