| anonim_4396 a întrebat:

implinesc 17 ani pe 7 decembrie si am 1.77, 5 m. mai am sanse sa apuc 1.82-1.83 m? tata are 1.82 m mama 1.60. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Zi ca ai 16.Mai ai timp sa cresti.

5 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Sigur ca vei mai creste in inaltime pana in decembrie. Poate vei depasi 1, 83 metri.

| ioneldan a răspuns (pentru andrei1237):

Dar in total mai am 2-3 ani de crestere nu?

| andrei1237 a răspuns (pentru ioneldan):

Nu,nu conteaza anii. Poti creste in inaltime la orice varsta.Cei drept dupa varsta de 25 de ani inaltimea ramane constanta.

| MiruD a răspuns:

Da. O sa mai cresti. Dar de ce vrei sa fii asa inalt?

| handmade534 a răspuns:

Da