| Marius1789 a întrebat:

În cât timp se albesc dinții dacă te speli de 2 ori pe zi pe dinți(dimineața și seara), la fel și cu apa de gură?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De inalbit nu se vor inalbi decat daca te duci la stomatolog si faci un tratament de inalbire. Pasta de dinti si apa de gura au rolul de a ii mentine albi

| cristimihailov a răspuns:

Nu se intampla.

| IoanaPsy a răspuns:

Depinde de dintii tai. Mai poti incerca si cu bicarbonat de sodiu de 3-4 ori pe saptamana. Gradul de colorare a dintilor depinde si de factorul genetic. Dintii contin un strat care se numeste dentina. Daca dentina este mai mult sau mai putin colorata, nu depinde de tine. Ideea e sa mergi la dentist pentru detartraj sau periaj profesional in caz ca nu ai tartru, apoi sa te speli pe dinti regulat. Treaba cu bicarbonatul functioneaza, dar, cum ziceam, doar pentru straturile exterioare pentru ca nu poti schimba culoarea dentinei.