Întrebare recomandată | titicristina21 a întrebat:

Cum imi albesc dintii? Ma spal cu pasta dimineata si seara dupa mancare si nimic!

Răspuns Câştigător
| Pisicuta28xd a răspuns:

De dimineata cand te trezesti, iti speli dinti cu bicarbonat de sodiu, iar seara cu pasta de dinti, cam in trei zile sunt albi stralucitori.Stiu asta deoarece mama mea a facut asta. Putin te va ustura gura, dar altfel nu ai cum. Fundita?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La dentist

| Nitunitu a răspuns:

Bicarbonat de sodiu in loc de pasta de dinti.

| ihacoswhy a răspuns:

Culoarea naturala a dintilor este mai galbuie. Singura metoda de albire a dintilor este cu anumite produse speciale, insa acestea pot avea un efect distructiv asupra smaltului si dentinei.

| vmalex21 a răspuns:

Realizezi ca aceasta dorinta iti poate face probleme? Nu toate pastele sunt pentru,, albit,, iar si cele care se lauda ca,, albesc,, in 15-30 de zile nu fac mari minuni, e doar marketingul de ele. Poti totusi incearca iar daca nu esti multumit poti merge la un cabinet stomatologic si sa faci un tratament de albire profesional.

| Mb_Cristi_2001 a răspuns:

Daca te speli pe cap ti se albeste parul?

| Illy4280 a răspuns:

Bicarbonat de sodiu cu zeama de lamaie