| LSMM a întrebat:

In cazul unei entorse, cum trebuie sa tin piciorul? Daca il pun pe multe perne tari, e normal sa ma doara glezna mai tare decat daca l-as fi tinut normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Buna! Am avut si eu entorsa dar la genunchi.E destul de normal sa te doara.Incearca sa stai cu piciorul intins dar nu pe mai multe perne tari.Eu am stat in pat pur si simplu cu piciorul intins. Sper ca ti-am fost de ajutor si insanatosire grabnica.

| LSMM explică (pentru SakuraTheCherryBlossom96):

In cat timp ti-a trecut?
Multumesc.

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns (pentru LSMM):

Numai stiu exact.In vreo 2-3 saptamani dupa care a trebuit sa port genunchiera.