| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

In jur de cat costa o ecografie pelvina? Totală si superioară vreau sa stiu si cat costa analizele de sânge

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de unde mergi. La policlinica de stat m-a costat 50 lei saptamana trecuta si nu conteaza pentru ce o faci.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Pe 15 ma voi duce eu si voi face un set, plus sânge, scaun, urina. Dacă nu pleci in data iti pot spune prețul, dar cum au spus-o si ceilalti poti afla daca suna la clinica respectiva.

| Dandinelle a răspuns:

Stiam ca ecografia abdominala include si cea pelvina, in masurarea ovarelor, vaginului, trompelor si cervixului. Preturile depind mult de unde vrei exact sa le faci: cabinet privat, spital, centru de analize.
Cel mai indicat este sa mergi la medicul de familie si sa-ti dea trimitere pentru analize cel putin. Daca vrei special pe partea de ginecologie si boli etc. Vorbeste direct cu un medic ginecolog, faci si Papanicolau-ul iar de obicei la cabinetele de tip iti poti face si analizele legate de asta.