| xxdd a întrebat:

In septembie am facut o alergie la portocale dupa care am tras 2 luni straight face. de atunci mai mereu fac o alegie de vreo saptamana-doua la orice. eu sunt foarte alergica, fac alegie cam la orice, mai am la cola, alune, capsuni, kiwi, piersici si multe altele. Deoarece atunci nu am putut manca ca un om normal si am avut regim doar pe gratar si supa, m-am dezvatat de mania de ciocolata pe care o aveam si de obiceiul frecvent de mancat dulciuri. Acum din cand in cand mai mananc cate ceva, mai beau un pahar de suc si imediat incepe sa ma manance pielea si imi apar bubite. Eu nu ma abtin usor de la scarpinat si ma fac rau de tot. Ma apuca asa cam la orice aliment. Am fost la doctor si mi-a dat decat un tratament mai demult si un regim de urmat.
Acum chiar nu mai suport sa am asa ceva in fiecare saptamana. ce ziceti sa fac. (in afara de alt drum la doctor). ce as putea sa mananc/beau fara sa patesc nimic?straight face si cum pot sa ma abtin sa nu ma mai scarpin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| etudor a răspuns:

Ia trmitere la medic alergologic sa iti faca testul alergologic ca sa vezi la ce esti sensibila ca asa risti sa devii alergica la mai multi factori si iti va fi viata un chin! insista sa-ti faca testul sa stii precis la ce esti alergica... TE ROG

1 răspuns:
| DeeaLove08 a răspuns:

Pai ia-ti o tinctura de plante de la farmacie si iti pui pe vata si dai in zona in care te mananca si iti trece.incearca sa eviti alimentele la care esti alergica sau sa consumi cantitati foarte mici.
bafta si multa sanatate in continuare!