| anonim_4396 a întrebat:

Prieteni dragi,un pic de ajutor am o alergie urata pe maini,mai bine spus,bubite cu puroi parca in ele si mi se fac si pe oicioare,azi nu am cum sa ajung la medic ce ma sfatuiti? alergie sau? m-am dat cu crema care am luat-o de la farmacie pentru alergie la soare dar parca se fac mai multe,de la mancare nu cred ca altfel luau si cei din familie si nu am alegie la ceva aliment, ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Roxxxxi a răspuns:

Daca nu ajungi prea repede la medic da-te pe bubite cu mixtura de menta.Alea iti alina mancarimea si bubitele se usuca.

| amelicika a răspuns:

Cosmetolog

| elyn a răspuns:

Fugi la dermatolog imediat, sanatate!