| viorelvaduva a întrebat:

In timp ce eram la sala si imi executam antrenamentul am zis sa pun ceva greutati mai mult decat ridicam de obicei si dupa a patra repetare am simtit un discomfort in stomac ca si cum mi-ar fi venit sa vomit si putin senzatie de ameteala dupa m-am simtit mai obosit decat de obicei, oare e ceva grav? Precizez ca fac sala de aproape 2 ani. Sper ca nu am gresit categoria nu prea ma pricep big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca simti ca te doare si acum de atunci, ai putea avea hernie, dar daca nu mai simti nimic si nu mai ai probleme nu este nimic grav, ai simtit asta pentru ca te-ai fortat.

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Daca ridici prea mare greutate, iti tasezi coloana si poate iti si generezi fisuri. Mai bine mergi sa iti faci un film.

| vladoy a răspuns:

Starea de voma cat si ameteala ce poate fi urmata de lesin, se regaseste la persoanele ce executa exercitii cu greutati mai mari. Simptomele apar datorita faptului ca nu stii sa respiri sau respiri gresit in timpul antrenamentului.

Daca situatia apare si din senin du-te la doctor.