| scully a întrebat:

In ultima vreme, mai exact de vreo trei zile incoace mi-e somn tot timpul. Noaptea dorm suficient, 8 ore sau mai mult, la scoala n-am nimic, dar cum ajung acasa si ma intind in pat adorm imediat si nu o ora-doua: cate cinci. Ar putea fi de la stres? Sunt a 8-a, cu teze peste teze... Si nici miscare nu prea am timp sa fac. Deci, daca vi s-a intamplat, imi puteti spune care ar putea fi cauzele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Şi eu de cateva zile mă simt naşpa, sunt obosită toată ziua, dorm mult, nu am chef de nimic, mă enervează toată lumea... eu zic că e de la vremea asta naşpa şi de la şcoală, că acum toţi profesorii ne stresează cu testele şi tezele.

3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Exista multe afectiuni care pot da somnolenta excesiva (boli sistemice cum e lupusul/alte colagenoze/vasculite, boli endocrine - hipotiroidismul, bolile hepatice, s.a.). Daca persista du-te la un medic pentru un consult si investigatii.
http://www.i-medic.ro/boli/tiroidita-hashimoto-sau-tiroidita-autoimuna

| mgtow a răspuns:

Probabil de la timpul asta cald, simti cumva in capul tau o durere ca si cum ard lemne si ti se incinge? Si mie mi se mai intampla mai ales vara; vremea calda nu imi place deloc.

| scully explică (pentru mgtow):

Nu, si saptamana asta nici n-a fost asa cald, ba a plouat, ba a batut vantul. De obicei nu sunt foarte sensibila la caldura.