| Andra10 a întrebat:

In ultima vreme parca imi e foame mereu si niciodata nu ma satur. Am pofta de dulciuri, apoi de mancare, apoi iar de dulciuri, iar de mancare... Am 14 ani, sunt fata. Poate fi de la crestere, varsta si dezvoltare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gjyrduyfvluyh a răspuns:

Eu sunt baiat... dar iti spun pe proprie experienta ca am aceeasi varsta ca si eu am patit asta si mananc multe dulciuri dar la mancare mananc cat mai fara paine... si mai putin ( si sa stii este de la pubertate )

8 răspunsuri:
| Amrooo a răspuns:

E posibil sa fie de la crestere si dezvoltare, dar am o intrebare(fara suparare), ai avut vreo relatie sexuala cu vreun baiat? Astea sunt semnele unei fete insarcinate.Ti-a venit menstruatia?

| Andra10 explică (pentru Amrooo):

Nu, nu am avut niciodata relatii sexuale si da, mi-a venit menstruatia. De aceea si intreb.

| cerealaGrana a răspuns:

Ti-a venit menstruatia?

| Andra10 explică (pentru cerealaGrana):

Da, mi-a venit.

| cerealaGrana a răspuns (pentru Andra10):

De obicei asa mi se intampla mie inainte sa imi vina. si in timp big grin

| bibiluts a răspuns:

Dawinking. mi s.a intamplat si mie, cand eram de varsta ta laughing), dar vei vedea ca, daca simti nevoia sa mananci mult, trebuie sa te si opresti, pentru a nu te ingrasawinking. vei vedea ca o sa te preocupe greuteatea si cum sa scapi de kilogramele in plus.winking deci opreste.te la timp :*