| Mercurio10 a întrebat:

In vacanta asta o sa incep sa fac exercitii pentru abdomen muschi si etc. Ce exercitii mia-ti recomanda? si cate pe zi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| BlueR a răspuns:

Pentru abdomene asta: http://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY
Pentru restul' mergi la o sala cu tot felul' de aparate pentru piept, biceps, triceps, spate, picioare, abdomene, trapez, gambe, antebrat, umeri.
Succes!

| κλάους a răspuns:

FLotari, flotari, flotari. Abomene, abdomene, abdomene. Fugit, fugit, fugit. Sala, sala, sala (daca poti sa mergi).

| Naspa6969 a răspuns:

Deci in primul rand flotarile, abdomenele, sa te dai cu cercurile nu stiu cum sa-ti explic.adica iei un cerc si te rotesti.ai putea sa.te duci la sala si acolo la sala este un aparat pe care faci tot abdomene doar ca le faci mai usor.cam asa ceva... sper ca te-am ajutat! Si apropo Vacanta placuta!

| ravanoos a răspuns:

gasesti raspunsul meu aici http://fripta.com/u.php?user=ravanos

| Mercurio10 explică:

Am inteles...dar problema este ca eu stau la tara si nu pot sa ma duc la sala... vreau sa spun asa ce pot sa fac acasa. Multumesc!happy

| Chratos a răspuns:

Te duci la sala si faci:10 flotari timp de o saptamana, apoi incepi sa faci 15, 20 si tot asa, dupa acea faci 20 de abdomene, pauza 5 minute si faci iar 20, faci 3, 4 seri pe zi, dar cel mai bine te dezvolta tractiunile faci 5 tractiuni, peste 10 minute faci alte cinci si tot asa, in pauza de 10 min faci celelate exerciti, pentru piept iei haltera sau o greutate si o ridici de 15 ori pana la gat.Fa toate astea, toata vara sa vezi ce fizic o sa ai.

| westhunter a răspuns:

CU exercitii nu faci abdomen.pe langa exercitii trebuie saai un program fix cand sa mananci.