| AndreeaM1 a întrebat:

Inainte de operatia de apendicita iti baga un tub pe fund pentru a elimina tot?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Cunosc persoane carora inainte de operatia de apendicita nu le-a facut clisma. Probabil tie o sa-ti faca, asa e normal.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe mine m-a operat si nu mi-a facut dar nici nu m-a lasat sa beau apa sau sa mananc cu multe ore inainte de operatie, probabil iti face doar daca ai mancat sau baut intr-un interval mic de ore inainte de operatie.

| AndreeaM1 explică:

Am intebat doar de curiozitate. laughing Multumesc frumos!

| AndreeaM1 explică:

Doare acea clisma?

| AlynHere a răspuns:

Da, se numeste clismă evacuatoare.
Este obligatoriu.