| LuizaAndreeaLuiza a întrebat:

E adevarat ca la operatia de apendicita iti baga un tub in posterior big grin pentru a putea iesi cu scaunul afara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca te referi la clisma, nu e cazul, sunt pastile care te ajuta sa elimini tot inaintea operatiei. Dupa, ca sa ai scaun trebuie sa fi atenta la alimentatie.Clisma nu e chiar un lucru ingrozitor, nu e dureroasa, operatia in sine e facuta de o infirmiera.

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru Mihaela1964):

Da, la clisma ma refeream. sper sa fie totul bine big grin happy

| Mihaela1964 a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Ma gandesc ca esti mica si e jenant cumva; dar daca trebuie s-o faci, gandeste-te ca e o procedura medicala folosita des; n-ai de ce sa te temi, nu e dureroasa absolut deloc, nu e riscanta in nici un fel.Infirmierele sunt obisnuite sa faca asta. Poate ca nu va fi cazul, parinitii tai pot intreba medicul chirurg care te opereaza daca nu exista si alternativa( si exista).

| LuizaAndreeaLuiza explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc pentru raspunsuri :*

| Mihaela1964 a răspuns (pentru LuizaAndreeaLuiza):

Cu mult drag.Multumesc pentru apreciere.happy